Loading

Rumin

Szarości i grafity – Nowoczesny ogród na skarpie

Szarości i grafity – Nowoczesny ogród na skarpie

Znaczna różnica wysokości na działce może być problematyczna, ale my wolimy szukać zalet. Różnica poziomów czyni ogród ciekawszym, a w tym przypadku pięknie eksponuje budynek domu.Opracowywana powierzchnia leży na malowniczym wzgórzu, a po obu jej stronach istnieją dorosłe zadrzewienia śródpolne – zbiorowiska olszynowe. Dlatego też staraliśmy się jak najmniej ograniczać widoki poprzez brak ogrodzenia (bądź czasowe użycie metalowej siatki)Kompozycja ogrodu miała pogodzić mocne linie murów oporowych oraz upodobania Inwestorów do łukowych podziałów w nawierzchniach. Zaakcentowaliśmy również wejście do domu, aby odwrócić uwagę od dominującego od frontu wysuniętego garażu. Podziały podjazdu, chodnika, rabat i trawników dostosowaliśmy do skali domu – co tworzy z nim harmonijną całość. Na terenie działki uwzględniliśmy potrzeby i upodobania Inwestorów. Na działce znalazły się: kosz do gry w koszykówkę z rysunkiem boiska z kostki, taras wypoczynkowy,basen z fontanną (woda przelewa się z otworów w murze oporowym), altanę z drewnianą konstrukcją wyposażoną w roletę rzymską oraz markizy a’la zasłony. Zastosowaliśmy również oświetlenie spełniające funkcje ozdobne.Dobrane gatunki roślin to małe drzewa, które nie naruszą swoimi korzeniami murów oporowych, byliny okrywowe oraz krzewy zimozielone oraz jedno duże drzewo towarzyszące domowi po jego lewej stronie. Nawiązuje ono do sąsiednich lasków olszynowych, dzięki czemu mamy na działce kolejną enklawę zieleni, wpisując się w istniejący krajobraz.

Najnowsze realizacje

Projekt zieleni na parkingu firmowym

Projekt zieleni na parkingu firmowym

Dominujące powierzchnie betonowe oraz asfaltowe aż “proszą się” o zastosowanie zieleni. Taką też potrzebę wyrazili włodarze firmy…

Uniejów

Uniejów

W tej realizacji działka ma oryginalny kształt, gdzie przy prawie prostokątnych granicach bramę wjazdową ulokowano na ukos.

Pąchów / Kramsk

Pąchów / Kramsk

Znaczne odsunięcie budynku domu od drogi daje zalety w postaci ciszy i odosobnienia ale wymusza jednocześnie długi utwardzony podjazd.

Shopping Basket