Loading

Lisiec Mały

To, co zastajemy na działce, to dar

To, co zastajemy na działce, to dar

Nie zawsze warto zrównać zastany teren z ziemią. Okazuje się, że istniejące nierówności terenu czy formy przestrzenne sprawią, że nasza działka będzie dzięki temu jedyna w swoim rodzaju.

Tak było w tym przypadku. Na działce oprócz nowo wybudowanego domu zachowany został kawałek dojrzałego sosnowego lasu.

Bardzo się ucieszyłam, ponieważ prowadzi to dużo naturalności i oryginalności do całego założenia.

Drugim sukcesem lokalizacji nowego domu jest otwarcie na krajobraz pól i łąk widziany z tarasu.

Projekt ogrodu z długim podjazdem z kostki brukowej, tarasu, salonem ogrodowym i placem zabaw dla dzieci skomponowałam łącząc łukowe oraz geometryczne kształty.

Istniejący kawałek lasu wykorzystałam jako “bazę” do leśnej rabaty, która bogata będzie w kwasolubne gatunki roślin (np. hortensja, rododendron) oraz różnego pokroju trawy ozdobne utrzymujące naturalistyczny leśny klimat. Przez całą rabatę leśną zaprojektowałam falistą ścieżkę.

Połączyłam ortogonalne podziały przestrzeni w bezpośrednim sąsiedztwie domu (podest wejściowy, chodniki, taras itd.) z łagodnymi łukowymi liniami nawiązującymi do kształtu “lasku” na działce.

Najnowsze realizacje

Projekt zieleni na parkingu firmowym

Projekt zieleni na parkingu firmowym

Dominujące powierzchnie betonowe oraz asfaltowe aż “proszą się” o zastosowanie zieleni. Taką też potrzebę wyrazili włodarze firmy…

Uniejów

Uniejów

W tej realizacji działka ma oryginalny kształt, gdzie przy prawie prostokątnych granicach bramę wjazdową ulokowano na ukos.

Pąchów / Kramsk

Pąchów / Kramsk

Znaczne odsunięcie budynku domu od drogi daje zalety w postaci ciszy i odosobnienia ale wymusza jednocześnie długi utwardzony podjazd.

Shopping Basket